14610               1400/10/16


دانش آموزان بعد از گذراندن سال اول دبستان می بایست خود را برای ورود به یک پایه جدید تحصیلی آماده کنند. از مزیت های کلاس دوم دبستان این است که مشکلات و سختی های کلاس اول ابتدایی را ندارد، همچنین آموزش کودکان در این پایه کمی راحت تر از پایه اول دبستان است. به این دلیل که دانش آموزان یک دوره یکساله را سپری کرده اند و دیگر با محیط مدرسه، درس ها، معلمان، قانون و قواعدهای مدرسه و غیره آشنا شدند و همانند دوره تحصیلی سال اول دبستان استرس، بی تابی برای خانه رفتن و عدم ماندن در مدرسه را ندارند. به طور کلی آموزش و پرورش دانش آموزان سال اول و دوم دبستان نسبت به پایه های دیگر سخت تر است زیرا سن کودکان کم است و تازه در محیط آموزشی جدید و دور از خانه قرار گرفته اند و برای آموزش وقت، تجربه، انرژی و تمرکز بیشتری نیاز دارند.

هر آنچه که باید درباره کلاس دوم دبستان بدانید!

والدین عزیز، برای وارد شدن فرزندانتان به پایه جدید تحصیلی، ایجاد و انجام برخی امور به شما کمک می کند که این دوره تحصیلی را هم با موفقیت، علاقه مندی، آرامش و راحتی بیشتری در کنار فرزندتان سپری کنید.

1. به وجود آوردن محیطی مطلوب برای دانش آموزان

والدین با ایجاد یک محیط مناسب در خانه می توانند کمک بسزایی در آمادگی فرزندانشان برای شروع و گذراندن کلاس دوم دبستان بکنند. به طور مثال در زمان های معین با فرزندانتان دروس را مطالعه و مرور کنید و از آن ها بخواهید مطالب و درس ها را به شما آموزش دهند، این امر هم باعث علاقه مندی و اشتیاق کودکان می شود، هم به آن ها کمک می کند علاوه بر یادگیری مطالب قدرت توضیح و بیان مسائل را داشته باشند.

2. مرور روزانه درس ها

مرور روزانه درس ها تاثیر بسزایی بر یادگیری دانش آموزان دارد. والدین می توانند بعد از گذشت زمانی از ساعت مدرسه کودکان، در خانه و بعد از استراحت فرزندشان، او را تشویق کنند که درس های آن روز را مرور کند تا قدرت یادگیری اش افزایش یابد زیرا انجام تکالیف آن روز به تنهایی کافی نیست.
پایه دوم ابتدایی

3. آموزش در کنار تفریح، بازی و استراحت

دانش آموزان دوم دبستان کم سن و سال هستند و تازه در حال یادگیری و کشف علوم مختلف هستند پس نباید از دانش آموزان انتظار داشته باشید که فقط درس بخوانند. یادمان نرود آن ها هنوز کودک هستند و باید کودکی کنند. پس والدین می توانند یادگیری را با سرگرمی و بازی ترکیب کنند و زمان کافی هم برای استراحت و تفریح به فرزندان خود بدهند. 

عنوان کتاب های درسی پایه دوم دبستان ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱

فارسی (دوم دبستان)
ریاضی (دوم دبستان)
علوم تجربی (دوم دبستان)
نگارش فارسی (دوم دبستان)
آموزش قرآن (دوم دبستان)
هدیه های آسمان (دوم دبستان)
هدیه های آسمان ویژه اقلیت های دینی (دوم دبستان)
هدیه های آسمان ویژه اهل سنت (دوم دبستان)

زمان ثبت نام کتاب های درسی کلاس دوم ابتدایی

زمان ثبت نام کتاب های درسی دانش آموزان کلاس دوم ابتدایی 1400 – 1401 از 22 فروردین ماه تا 22 خرداد ماه است. در صورت عدم ثبت نام و سفارش کتاب ها از 12 تیر ماه تا 31 شهریور ماه مهلت تکمیل و ویرایش اطلاعات را خواهید داشت.
پایه دوم ابتدایی

نحوه ثبت نام کتاب های درسی کلاس دوم دبستان

والدین می توانند با مراجعه به سامانه وبسایت به نشانی irtextbook.ir یا irtextbook.com به صورت اینترنتی برای کتاب های دانش آموزان خود ثبت نام کنند. لازم به ذکر است مدیران مدارس می بایست دانش آموزان را در سامانه سناد دانش آموزی ابتدایی ثبت نام و عضو کنند تا آن‌ها بتوانند با ورود به سایت های اعلام شده و مراجعه به بخش فروش و توزیع مواد آموزشی در سامانه، ثبت نام کتاب های درسی خود را انجام دهند.

نحوه آموزش و برگزاری برنامه آموزشی کلاس دوم ابتدایی

در حال حاضر به علت فراگیری ویروس کرونا شیوه آموزشی مدرسه ها به سمت آموزش مجازی و آنلاین هدایت شده است. در همین راستا، به دنبال پیشرفت علم و تکنولوژی دانش آموزان پایه دوم می توانند به کمک اپلیکیشن دوم دبستان یا نرم افزار دوم دبستان همانند اپلیکیشن میشا و کوشا دوم دبستان، دانلود رایگان نرم افزار آموزشی کلاس دوم ابتدایی برای کامپیوتر و نرم افزار ریاضی دوم ابتدایی که همگی با دانلود رایگان نرم افزار آموزشی میشا و کوشا دوم ابتدایی در اختیارشان قرار خواهد گرفت در کنار برنامه آموزشی دوم دبستان و آموزش آنلاین کلاس دوم ابتدایی که توسط مدارس و برنامه آموزش ابتدایی شاد ارائه می شود، استفاده کنید و به روند یادگیری بهتر فرزندانتان کمک کنید، همانطور که می دانید با بکارگیری و دانلود رایگان نرم افزار آموزشی کلاس دوم ابتدایی همانند دانلود نرم افزار ریاضی دوم دبستان، دانلود نرم افزار آموزش قرآن دوم دبستان، نرم افزار کمک درسی دوم ابتدایی و غیره، امکانات و مزایای بیشتری همانند تکرار و یادگیری دروس در هر زمان و مکان و آمادگی برای امتحانات و ... را برای فرزندان خود مهیا خواهید ساخت.

شرایط سنی برای ورود به پایه دوم دبستان

سن متعارف یا همان حداقل سن برای دانش آموزان کلاس دوم دبستان 7 سال تمام است (در واقع برای سال تحصیلی ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱ متولدین قبل از 1393/07/01 است) و حداکثر سن برای دانش آموزان مدارس شهری 14 سال تمام است (در واقع برای سال تحصیلی ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱ متولدین بعد از 1386/07/01 است) و در ادامه حداکثر سن برای دانش آموزان مدارس روستایی 15 سال تمام است (در واقع برای سال تحصیلی ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱ متولدین بعد از 1385/07/01 است).