13341               1400/10/07


برخی از مهارت ها در زندگی وجود دارند که نمی توان آن ها را در یک کلاس درس سنتی آموزش داد، جایی که ما وارد آن می شویم! اما امروزه با کمک ابزارها و دانشی که برای گسترش تفکر خلاق، بهبود مهارت های ارتباطی و افزایش اعتماد به نفس وجود دارد می توانید فرزندانتان را برای رسیدن به موفقیت مجهز کنید. یافتن اشتیاقات کودک، تقویت اخلاق کاری و ذهن خلاق و تعیین اهداف در سنین پایین از اهمیت بسزایی برخوردار است. برای پرورش کودکان کارآفرین، فرزند شما می بایست همه چیز از مدیریت امور مالی خود گرفته تا استفاده از رسانه های اجتماعی به عنوان یک ابزار بازاریابی و خیلی چیزهای دیگر را یاد بگیرد. فرقی نمیکند که فرزندتان بخواهد اپلیکیشن خود را ایجاد کند یا یک کسب و کار را راه اندازی کند، رویاهای او هرگز دور از دسترس نخواهد بود.

چرا بچه های کارآفرین؟


نسل بعدی کارآفرینان از خانه شما شروع می شود و این مطالب می تواند به هر پدر و مادری کمک کند تا ذهنیت و بی باکی کارآفرینی را در فرزندان خود تقویت کنند. اگر امروزه مانند اکثر بزرگسالان فکر کنید، شاید اداره یک کسب و کار آخرین چیزی بود که در دوران کودکی به آن فکر کرده اید.
همان طور که می دانید، در کنار مدرسه، ورزش و فعالیت هایی که روز فرزندانتان را پر می کنند می بایست به کودکان برای ایجاد روحیه کارآفرینی در سنین پایین کمک کنید.
مهم نیست کارآفرینی و خلاقیت ذهنی در کودکان با زدن یک غرفه خوراکی در روزهای تابستان یا ساخت یک نیروگاه جرقه بخورد، والدین و کودکان با بررسی کسب و کارهای کوچک یا بزرگ که مهم نیست صاحبان آن پیر هستند یا جوان می توانند بیاموزند و ایده هایشان را اجرایی کنند.

پرورش کودکان کارآفرین


کودکان کارآفرین برتر چکارهایی انجام می دهند؟


استفاده از منابعی که در اطرافمان است همانند کتابخانه ها، کتاب ها و ... برای انجام کاری که در ذهن کودکان است، همانند رابرت نای کودکی 14 ساله که هیچ تجربه تجاری نداشت و نمی دانست چگونه باید کد نویسی کند، اما می خواست یک بازی بسازد! او مهارت هایش را برای ساختن Bubble Ball در یک کتابخانه عمومی یاد گرفت و موفق شد 4000 خط کد لازم برای بازی اش را در یک ماه بنویسد، در نتیجه او با استفاده از منابع اطراف خود برای یادگیری آنچه لازم بود بهره برد و در حال حاضر بر روی سطح جدید Bubble Ball برای ارائه به بازار به نام Nay Games 24 کار می کند، ممکن است تصور کنید که ذهن کارآفرین پشت این بازی متعلق به شخصی بالغ و متخصص است که تجربه ساخت و کدنویسی بازی های زیادی را داشته است، اما برای هر کسب و کار کوچک یا بزرگ می توان با حمایت از گسترش افکار و تخیلات کودکان خود و کمک به یادگیری مهارت های تجاری ارزشمند از منابع در دسترس و اغلب رایگان در رسیدن به اهداف و بروز استعدهای فرزندانتان یاری بگیرید. به راحتی می توان گفت که همه کارآفرینان کودک فقط خوش شانس و شجاع هستند، حتی با یک دستورالعمل محرمانه شگفت انگیز و کاملا طبیعی از روی یک دستور قدیمی یا مشاهده و دقت بر روی کارهای انجام شده توسط اطرافیان و افراد با تجربه در زندگی می توان به موفقیت های بزرگ دست یافت، همانند لیانا آرچر 9 ساله بنیانگذار برند محصولات Leanna Essentials، لیانا موفقیت خود را با جرقه ای که در ذهنش با روشی که مادربزرگش برای تقویت موهای خود انجام می داد شکل گرفت و باعث کشف علاقه مندی و اشتیاق او در این حوزه و ایجاد ایده ای بزرگ در ذهن خلاقش شد. لیانا ابتدا یک دستور خانگی و طبیعی را درست کرد و بر روی موهای خود استفاده کرد بعد از توجه و تمجید دیگران و نتیجه گرفتن از فرمول خود، آن را بزرگ و بزرگتر کرد و در حال حاضر یکی از غول های محصولات مو شده است. نتیجه می گیریم که از فرصت های ایجاد شده می بایست به بهترین وجه استفاده کرد و از بروز افکار و شجاعت عملی کردن آن نباید ترسید و به کودکانتان در بیان و اجرای افکار و حتی تخیلات آن ها کمک کنید.


کسب و کارها شکست می خورند این واقعیت است، اما اگر شجاعت تحقق یک ایده تجاری را نداشته باشید هرگز نمی توانید کارآفرین موفقی شوید که همیشه آرزویش را داشتید. کودکان برای اجرای ایده های پیچیده در سنین جوانی توانایی باور نکردنی ای دارند. 
حتی با استفاده از تجربیات شخصی کودکان در مدرسه می توان یک کسب و کار را راه اندازی کرد همانند اریک فیمن که با توجه به این نکته که هر شخصی باید مشکلات زندگی خود را شناسایی و آن ها را حل کند، برای بهبود و حل مشکلی که برای او و بسیاری از کودکان در موقعیت او به وجود می آمد و باعث ترک تحصیل آن ها نیز شده است، یعنی "نقل مکان از یک شهر به شهر دیگر در طول دوره تحصیل" ایده گرفت و برای ایجاد کسب و کاری در جهت بهبودی و رفع مشکلاتی همانند تغییر سیستم آموزشی و قرارگیری در برابر آزار و اذیت دانش آموزان و معلمان تلاش کرد و توانست به ایده راه اندازی Botangle (سرویس تدریس آنلاین) برسد.

پرورش کودکان کارآفرین 2


نکات مهم و اثربخش در پرورش کودکان کارآفرین 


کودکان کار آفرین و صاحبان مشاغل کوچک می بایست بیاموزند که نوآوری همیشه در اختراع ابزار و وسایل جدید نیست گاهی تغییر در یک شی ساده همچون یک لیوان پلاستیکی هم یک نوع از نوآوری محسوب می شود. به کودکان خود بیاموزیم که اگر میخواهند کاری انجام دهند، پس می توانند آن را انجام دهند و برای شروع هر کار نیاز به صرف هزینه یا سرمایه گذاری های بزرگ نخواهند داشت.
همچنین کودکان می بایست بر ترس خود از راه اندازی یک کسب و کار غلبه کنند و از کودکان کارآفرین شجاع درس بگیرند. به کودکان خود یاد دهید که از علاقه خود پیروی کنند و به آن پایبند باشند. 


در نتیجه، والدین و مدارس می بایست به کودکان کمک کنند تا عمیقاً کاوش کنند و علایق خود را آشکار سازند و به آن فکر کنند که چگونه می توانند از اشتیاق هایشان برای راه اندازی یک تجارت استفاده کنند. همچنین می بایست یاد بگیرند که لازم نیست از صفر تا صد کارها را خودشان انجام دهند و هر آن چه را که آن ها می توانند انجام دهند می بایست انجام دهند و بقیه آن را بر عهده دیگران بگذارند. ممکن است کودک به یک سرگرمی یا مهارتی که دارد به عنوان یک تجارت در حال ساخت فکر نکند اما اگر ذهن خود را باز کند می تواند در راه شروع یک کسب و کار موفق قرار گیرد. کودکانمان باید بدانند که هر کسی می تواند تغییری در جهان ایجاد کند و حتی کوچکترین تلاش می تواند در مسیر تاثیرگذاری عظیم بر روی زندگی دیگران، رشد کند. در ادامه برای پرورش کودکانی کارآفرین، آموزش این نکته ضروری است که اگر محصول مورد نیاز خود را ندارید، خودتان آن را بسازید، بسیاری از کسب و کارهای بزرگ به دلیل نیاز خالص ایجاد می شوند. در نهایت برخی از افراد برای کارآفرینی به دنیا آمده اند، بنابراین اجازه ندهید پیدا کردن ایده عالی کسب و کار شما را عقب نگه دارد، اگر همیشه می خواستید یک کسب و کار را راه اندازی کنید حتی در مورد ایده هایی که فقط 99 درصد از آن ها وجود دارند، تردید نکنید و دست به کار شوید.