14392               1400/10/17


دوران ابتدایی نقش بسیار مهم و اساسی را در پرورش و تعلیم کودکان ایفا می کند. دانش آموزان دبستانی از سال اول ابتدایی می بایست با یک پایه قوی آموزش ببینند و به سطوح بالاتر تحصیلی برسند. مسلماً، شرایط محیطی و آموزشی برای دانش آموزان کلاس سوم دبستان قابل درک تر و آسان تر خواهد شد زیرا علاوه بر آشنایی کودکان با محیط، مشکلاتی همانند عدم تمرکز، درس نخواندن و بی تابی برای رفتن از مدرسه در دانش آموزان بسیار کم است و بچه ها برای ماندن در فضای آموزشی و ارتباط برقرار کردن با دیگران و حضور در جمع همسالان خودشان شور و اشتیاق بیشتری دارند.

اهمیت استفاده از اپلیکیشن و نرم افزار سوم دبستان در عصر تکنولوژی

در گذشته یکی از دردسرهای معلمان و والدین، عدم علاقه دانش آموزان به سنتی بودن شیوه تعلیم و آموزش بود و همیشه به دنبال راه های جدید بودند.

اما خوشبختانه در حال حاضر با روی کار آمدن فناوری های جدید و پیشرفت علوم دیگر جای نگرانی باقی نمانده است. در این راستا، دانش آموزان سوم دبستان می توانند به راحتی با استفاده از اپلیکیشن سوم دبستان یا نرم افزار آموزشی سوم دبستان همانند اپلیکیشن میشا و کوشا سوم دبستان و یا با دانلود رایگان نرم افزار کمک درسی سوم دبستان تمام نیازهای درسی و علمی خود را برآورده سازند. نرم افزار آموزشی سوم ابتدایی تمامی دروس پایه سوم را بر خواهد گرفت از نرم افزار ریاضی سوم دبستان گرفته تا نرم افزار آموزش قرآن سوم ابتدایی.

از سوی دیگر با دانلود اپلیکیشن میشا و کوشا سوم دبستان نیز همه دروس پایه مورد نظر فرزندان شما همانند اپلیکیشن ریاضی سوم ابتدایی و اپلیکیشن قرآن سوم دبستان و غیره در دسترس شان خواهد بود که در هر مکان و زمان و هر چند بار که خواستند از آن بهره ببرند و والدین می‌توانند به کمک دانلود رایگان نرم افزار آموزشی کلاس سوم ابتدایی و اپلیکیشن درسی سوم ابتدایی تجربه یادگیری لذت بخشی را برای فرزندانشان ایجاد کنند.

پایه سوم دبستان

چگونه با استفاده از نرم افزار میشا و کوشا سوم دبستان علاقه دانش آموزان را به یادگیری بیشتر کنیم

دانش آموزان در هر سن و سالی که باشند به بازی و کتاب های خاصی علاقه مند هستند و پیدا کردن این علایق در ایجاد اشتیاق به آموزش و یادگیری در کودکان بسیار موثر است. بطور مثال اگر فرزندتان از نقاشی کردن لذت می برد و جز علایقش است در مسیر و نحوه آموزش آن، این امر را در نظر بگیرید تا یادگیری او چندین برابر افزایش یابد. با دانلود نرم افزار میشا و کوشا سوم دبستان، لذت یادگیری بدون خستگی همراه بازی در محیطی جذاب را برای فرزندان خود به ارمغان خواهید آورد.

جشن تکلیف دانش آموزان کلاس سوم ابتدایی

در کشور ایران برای دانش آموزان دختر در سن 9 سالگی و در پایه تحصیلی سوم دبستان جشن تکلیف یا عبادت برگزار می شود. این مراسم برای آشنا نمودن دانش آموزان دختر با آداب، رسوم و احکام دینی و قرآنی مخصوص آن ها است و به عبارتی از آن به بعد دختران می بایست واجبات دینی را که در اسلام آورده شده است را بدانند و به آن عمل کنند یا انجام دهند. اما پسران در سن 15 سالگی به سن تکلیف خواهند رسید. در کتاب هدیه های آسمانی سال سوم دبستان و درس هشتم آن نیز به جشن تکلیف پرداخته شده است.

عنوان کتاب های درسی پایه سوم دبستان ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱

فارسی (سوم دبستان)

ریاضی (سوم دبستان)

علوم تجربی (سوم دبستان)

نگارش فارسی (سوم دبستان)

آموزش قرآن (سوم دبستان)

مطالعات اجتماعی (سوم دبستان)

هدیه های آسمان (سوم دبستان)

هدیه های آسمان ویژه اقلیت های دینی (سوم دبستان)

هدیه های آسمان ویژه اهل سنت (سوم دبستان)

شرایط سنی برای ورود به پایه سوم دبستان

کمترین سن یا همان سن معمول برای دانش آموزان کلاس سوم دبستان 8 سال تمام است (بدین صورت که در سال تحصیلی ۱۴۰۰ ۱۴۰۱ متولدین قبل از 1392/07/01 را در بر خواهد گرفت) و بیشترین سن برای دانش آموزان مدارس شهری در پایه سوم 14 سال تمام است (بدین صورت که در سال تحصیلی ۱۴۰۰ ۱۴۰۱ متولدین بعد از 1386/07/01 را در بر خواهد گرفت) و در ادامه بیشترین سن برای دانش آموزان مدارس روستایی پایه سوم ابتدایی 15 سال تمام است (بدین صورت که در سال تحصیلی ۱۴۰۰ ۱۴۰۱ متولدین بعد از 1385/07/01 را در بر خواهد گرفت).