13368               1399/08/30


آموزش آنلاین رکن سوم یادگیری

آموزش معمولا از طریق سیستم آموزشی کشور به دانش آموزان منتقل می‌شود. از قدیم، آموزش توسط معلمان در فضای مدرسه انجام می‌شد و دانش آموزان در ساعتی مشخص و طبق برنامه‌ای از پیش تعیین‌شده در مدرسه حضور پیدا می‌کردند؛ اما با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، در تمامی سطوح زندگی، تغییرات جالبی ایجاد شده است. در واقع، امکاناتی که تکنولوژی دراختیار ما قرار داده، زندگی، آموزش و پرورش را، برای ما آسان‌تر کرده است. تدریس آنلاین دروس نیز، از جمله همین امکاناتی است که این روزها شاهد آن هستیم. پلتفرم آموزش آنلاین، فضایی مشابه کلاس درس در فضای مجازی ایجاد می‌کند و به دانش آموزان و معلمان این امکان را می‌دهد تا در محیطی آرام و امن، به علم آموزی بپردازند.

پلتفرم آموزش آنلاین چیست؟ آیا استفاده از سامانه آموزش آنلاین ضروری است؟ مزایای استفاده از پلتفرم آموزش آنلاین چیست؟ در ادامه، به بررسی پاسخ این سوالات می‌پردازیم.

پس تا پایان، همراه ما باشید!

پلتفرم آموزش آنلاین چیست؟

از زمانی که سرعت اینترنت در ایران بهبود یافت، بسترهای متعددی برای استفاده از آن در راه علم و دانش فراهم شد. اپلیکیشن میشا و کوشا یکی از همین اپلیکیشن‌های تدریس آنلاین دروس دبستان است. با استفاده از شیوه تدریس آنلاین، می‌توان معلم خصوصی دبستان را به خانه آورد. در یک پلتفرم آموزش آنلاین، فضای مناسب دسترسی دانش آموزان به اطلاعات و دسترسی معلمان به ارائه اطلاعات دیداری و شنیداری، فراهم است. استفاده از پلتفرم آموزش آنلاین، مزایای متعددی دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

آیا استفاده از سامانه آموزش آنلاین ضروری است؟

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، استفاده از نرم افزار آموزشی دبستان، کمک زیادی به آموزش در فضاهای غیر از مدرسه کرده است. با شیوع ویروس کرونا، ضرورت وجود سامانه آموزش آنلاین در مدارس و کلاس‌های آموزشی، بیش از پیش نمایان شد. با استفاده از این سامانه، می‌توان در هر شرایط و موقعیتی، کلاس درس را برگزار کرد. برگزاری کلاس‌های مجازی در پلتفرم آموزش آنلاین، امکان برگزاری کلاس درس بدون درنظر گرفتن موقعیت مکانی را فراهم می‌کند.

مزایای استفاده از پلتفرم آموزش آنلاین چیست؟

اگر پیش از این، تجربه استفاده از اپلیکیشن درسی دبستان را داشته باشید و یا با نرم افزار درسی دبستان سرو کار داشته باشید، از مزایای آموزش به این صورت آگاه هستید؛ اما اگر چنین تجربه‌ای ندارید، کافی است که به روند آموزشی کشورهای توسعه یافته و پیشرفته را، نگاهی بیاندازید تا مطمئن شوید که استفاده از پلتفرم آموزش آنلاین برای یادگیری دروس تا چه اندازه کارآمد است.

معمولا، با استفاده از سامانه آموزش آنلاین، می‌توان با کم‌ترین هزینه در رفت و آمد، وقت و هزینه‌های جانبی، آموزشی باکیفیت را تجربه کرد. در این سیستم آموزشی، معمولا همه دانش آموزان از فضایی مشترک و شرایطی یکسان استفاده می‌کنند و آموزش کتابهای درسی دبستان، با روش تدریس آنلاین دروس اتفاق می‌افتد. در این فضا، می‌توان از فایل‌های چند رسانه‌ای نیز استفاده نمود. در ادامه، با مزایای دقیق‌تر این شیوه تدریس، آشنا می‌شوید.

1.استفاده از امکانات آموزشی یکسان

در پلتفرم آموزش آنلاین، معمولا اطلاعاتی یکسان و برنامه‌ریزی شده به دانش آموزان ارائه می‌شود. در این شرایط، بهترین کیفیت آموزشی توسط معلمان عرضه می‌گردد و دانش آموزان صرف‌نظر از موقعیت جغرافیایی، می‌توانند بهترین نوع آموزش را تجربه کنند.

2.صرفه‌جویی در هزینه‌ها

در خصوص مهم‌ترین مزایای آموزش از طریق نرم افزار آموزشی دبستان، می‌توان به کاهش هزینه‌های آموزش اشاره کرد. زمانی که دانش آموز برای مراجعه حضوری به مدرسه آماده می‌شود، هزینه‌هایی مثل شهریه کلاس‌های حضوری، تغذیه و خورد و خوراک در مدرسه، هزینه خرید کیف، کفش، لباس و هزینه رفت و آمد نیز به هزینه‌های آموزشی او اضافه می‌شود؛ اما با استفاده از سامانه آموزش آنلاین، هیچ هزینه سرباری جز هزینه اینترنت و وسیله ارتباطی وجود ندارد.

3.درک بهتر مطالب با فایل های چند رسانه‌ای

یکی از بهترین مزایایی که با استفاده از نرم افزار درسی دبستان مانند اپلیکیشن میشا و کوشا قابل تجربه است، فایل‌های چند رسانه‌ای و پویانمایی‌هایی هستند که در محیط مناسب اپلیکیشن آموزشی دبستان، برای دانش آموزان قرار داده شده‌اند.

در پلتفرم آموزش آنلاین نیز چنین است. فضای آموزشی با بهره‌گیری از این فایل‌ها، مفاهیم درسی را به بهترین شکل ارائه می‌کند و درک مطالب را برای همه دانش آموزان به‌صورت یکسان و مطلوب، آسان می‌نماید. اگر تاکنون تجربه استفاده از این پلتفرم‌ها را نداشته‌اید، حتما آن را امتحان کنید و از مزایای فوق‌العاده آن در آموزش به سبک نوین استفاده کنید.