13386               1399/08/05


علت استفاده از بازی‌های انیمیشنی در آموزش آنلاین چیست؟

 

امروزه با توجه به گسترش تکنولوژی، روش‌های جدید و نوینی برای آموزش به بچه‌ها ایجاد شده؛ از جمله این روش‌ها می‌توان به بازی‌های انیمیشنی در آموزش آنلاین اشاره کرد. پلتفرم های آموزش آنلاین و یادگیری الکترونیکی با استفاده از انواع بازی‌های انیمیشنی باعث جذاب‌تر شدن فرآیند فراگیری و آموزش شده و از این رو، شوق یادگیری را در بچه‌ها افزایش داده است. در صورتی که قصد استفاده از اپلیکیشن میشا و کوشا یا سایر اپلیکیشن های درسی دبستان را دارید، اما همچنان در استفاده از متد انیمیشن و یادگیری آنلاین دچار شک و تردید هستید، با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

بازی‌های انیمیشنی در آموزش آنلاین

بازی‌های انیمیشنی در آموزش آنلاین، ابزارهایی کارآمد، مؤثر و لذت‌بخش برای تدریس به بچه‌ها هستند؛ حتماً می‌پرسید، چرا؟!

پاسخ واضح است، انیمیشن از جلوه‌های بصری، شخصیت‌های خاص و محیط‌های منحصر به فرد برای جذب بیننده استفاده می‌کند و همین امر باعث افزایش قدرت یادگیری بیشتر در مخاطبان می‌شود.

حتماً تجربه به خاطر سپردن مطالب آموزشی خشک و غیر جذاب را از روی صفحات کتاب آموزشی داشته‌اید، آیا این روش، باعث یادگیری طولانی مدت و همیشگی می‌شد؟!

قطعاً خواندن یک کتاب با مطالب دشوار و سخت، کار ساده‌ای نیست؛ اما به خاطر سپردن همین مطالب دشوار در یک بازی انیمیشنی با شخصیت‌های جذاب و دوست داشتنی، موسیقی، جلوه‌های ویژه و طنز به مراتب ساده‌تر و جذاب‌تر خواهد بود و سطح یادگیری کودکان را افزایش خواهد داد (به یاد داشته باشید که انیمیشن، پیام‌ها و نکات آموزشی را 60 هزار برابر سریع‌تر از متن به مغز منتقل می‌کند).

 مزایای استفاده از پلتفرم آموزش آنلاین

یکی از مهم‌ترین نگرانی‌های والدین، نحوه آموزش و یادگیری درست و کاربردی به کودکان به خصوص در دوران ابتدایی و آموزش کتابهای درسی دبستان است. نرم افزار آموزشی دبستان با به خدمت گرفتن انواع تکنولوژی‌های جدید و نوین، کمک شایانی را در این راستا به معلمین و دانش آموزان کرده است.

از جمله مهم‌ترین مزایا و کاربردهای استفاده از پلتفرم آموزش آنلاین و بازی‌های انیمیشنی در آموزش آنلاین به کودکان عبارتند از:

  • افزایش مهارت یادگیری و تخیل دانش آموزان در زمان کمتر و با کمترین تلاش
  • افزایش انگیزه در دانش آموزان
  • کاهش ریسک ناشی از یادگیری در محیطی امن
  • آموزش در کنار انواع بازی و سرگرمی
  • ساده سازی مفاهیم ریاضی، فیزیک و شیمی
  • تجربه یادگیری چند حسی (ترکیب تصویر، متن، بازی و روایت صوتی قدرتمند)
  • افزایش تعامل و برقراری ارتباط با دیگران و کشف رویکردهای جایگزین برای حل موقعیت‌های مختلف
  • شبیه‌ سازی موقعیت‌های واقعی و امکان تمرین و رقابت در این محیط‌ها
  • بازخورد فوری و اثربخش در عملکرد دانش آموزان
  • کسب دانش فنی و مهارت‌های اجتماعی (تصمیم‌گیری، تفکر انتقادی، مهارت‌های ارتباطی، رهبری، مدیریت مردم، بهره‌وری و ...)

چنانچه تصمیم به خرید پلتفرم آموزش آنلاین یا نرم افزار درسی دبستان برای کودکان خود دارید، پیشنهاد می‌کنیم که حتماً از مطالب و کیفیت آموزش، طراحی، هدفمند بودن بازی‌ها، پوشش کتاب‌های درسی، توسعه مداوم، پشتیبانی قدرتمند و قابلیت اجرای آن روی انواع موبایل و تبلت مطمئن شوید. اپلیکیشن میشا و کوشا با پوشش تمامی دروس از اول دبستان تا پنجم دبستان، آزمایشگاه‌های مجازی، فلش کارت، ارزشیابی کیفی و توصیفی، تخته هوشمند، دیکته گویی و ده‌ها ویژگی و کاربرد متنوع آموزشی و هدف‌دار دیگر به شما کمک می‌کند تا همواره یک معلم خصوصی دبستان در خانه خود داشته باشید.