13381               1399/07/12


آموزش آنلاین چگونه به معلم‌ها کمک می‌کند؟

این روزها که تکنولوژی در سطوح مختلف زندگی ما خودنمایی می‌کند، آموزش آنلاین نیز بخش جدانشدنی از زندگی علمی این روزهای ما شده‌است. مزایای فوق‌العاده زیاد برگزاری کلاس درس آنلاین، بیشتر مراکز علمی را به سمت و سوی پژوهش و کشف بهترین راه‌های استفاده از تدریس آنلاین، برده است. با شیوع ویروس کرونا نیز، ضرورت پیش‌روی به سمت و سوی آموزش آنلاین بیش از پیش، برای مدارس ملموس شد. برگزاری کلاس‌های درس آنلاین، کمک زیادی به معلم‌ها در پیگیری آموزش به دانش آموزان در شرایط خاص می‌کند.

در ادامه، به بررسی مزایای برگزاری آنلاین کلاس درس به کمک نرم افزار آموزشی دبستان و همچنین، مشکلات و موانع استفاده از اپلیکیشن دروس دبستان می‌پردازیم.

آموزش آنلاین چیست؟

آموزش آنلاین، شیوه‌ای نوین برای انتقال اطلاعات آموزشی از مدرس به دانش آموز است. در این روش، فضای آموزشی به‌صورت نرم افزار، سایت و اپلیکیشن فراهم می‌شود و مدرس در محیطی جداگانه به انتقال اطلاعات برنامه ریزی شده، به دانش آموزان در محیط‌های مجزا می‌پردازد.

برگزاری کلاس درس آنلاین هیچ تفاوتی با کلاس درس حضوری ندارد و استفاده از امکانات دیداری، شنیداری و تخته سیاه نیز فراهم است. روش تدریس آنلاین، پتانسیل‌های متنوع و بسیار بالایی برای انتقال اطلاعات به دانش آموزان فراهم می‌کند. همان‌طور که در اپلیکیشن میشا و کوشا دیده‌اید، فایل‌های چند رسانه‌ای توانایی انتقال بالاترین کیفیت اطلاعات را به دانش آموزان، دارا هستند.

مزایای برگزاری کلاس درس آنلاین چیست؟

وقتی صحبت از کلاس درس آنلاین می‌شود، بسیاری از والدین از روش‌های رایج در تدریس آنلاین اطلاعی ندارند و آن را چندان کارآمد و مفید نمی‌دانند؛ اما جالب است بدانید که برگزاری آنلاین کلاس درس، مزایای فوق‌العاده زیادی دارد. امکانات متعددی که تکنولوژی به‌وسیله اپلیکیشن آموزشی دبستان در اختیار معلمان و دانش آموزان قرار می‌دهد، انتقال اطلاعات را آسان‌تر می‌کند.

نرم افزار درسی دبستان، با بهره‌گیری از همین امکانات، به کمک خانواده‌هایی آمده که به دلایلی مثل اختلال یادگیری در فرزندان‌شان، دچار چالش در آموزش به آن‌ها هستند. با کمک نرم افزار دروس دبستان و اپلیکیشن میشا و کوشا، می‌توان  در تمامی ساعات شبانه روز، آموزش را پیگیری نمود و حضور معلم خصوصی دبستان را در خانه احساس کرد.

مزایای استفاده از روش تدریس آنلاین برای معلمان چیست؟

امکانات ویژه در برگزاری کلاس درس آنلاین، به معلمان این فرصت را می‌دهد، تا در محیطی آرام و به دور از استرس، بیشترین سطح انرژی را برای استفاده از روش تدریس آنلاین و بهره‌گیری از امکانات آن، به‌کار گیرند.

انتقال علم و تفهیم موضوعات جدید مثل ریاضی اول دبستان، ریاضی دوم دبستان، ریاضی سوم دبستان، ریاضی چهارم دبستان تا پایه پنجم و ششم، با استفاده از نرم افزار درسی دبستان و فضاهای چندرسانه‌ای آن، بسیار آسان‌تر از تخته سیاه است.

معمولا، هر چه امکانات چند رسانه‌ای در فضای آموزشی بیشتر باشد، بازدهی آموزشی به دانش آموزان نیز بیشتر است. در روش تدریس به صورت آنلاین، می‌توان بیشترین بهره‌وری را از سیستم آموزشی آنلاین کسب نمود.

مزایای برگزاری کلاس درس آنلاین برای دانش آموزان چیست؟

اگر با اپلیکیشن میشا و کوشا آشنایی داشته باشید، می‌دانید که آموزش از طریق آن، تا چه اندازه برای دانش آموزان دبستانی، شیرین و راحت است. معمولا، دانش آموزان در محیط آرام منزل، به یادگیری از طریق این اپلیکیشن‌ها، مشغول می‌شوند.

مزایای برگزاری کلاس درس آنلاین برای دانش آموزان همین آرامش و راحتی در خانه است. در واقع،  آن‌ها بدون دغدغه خروج از منزل خصوصا در شرایط امروزی شیوع ویروس کرونا، می‌توانند در محیطی امن، با استفاده از بهترین روش تدریس آنلاین، مفاهیم درسی جدید را بیاموزند.

برگزاری آنلاین کلاس درس برای دانش آموزان و والدین آن‌ها فرصتی فوق‌العاده برای تجربه‌ای دلنشین از آموزش به سبک جدید است. یادتان باشد که برگزاری کلاس درس آنلاین در تمامی کشورهای پیشرفته، بخش مهمی از حجم آموزش است.

مشکلات و موانع برگزاری کلاس درس آنلاین چیست؟

تا مدت‌ها قبل، عدم وجود زیرساخت آموزشی مناسب برای برگزاری آنلاین کلاس درس، یکی از اساسی‌ترین موانع برگزاری این کلاس‌ها محسوب می‌شد. اما، با پیشرفت فوق‌العاده علم، تکنولوژی و تدارک زیرساخت‌های روش تدریس آنلاین، این مشکل تاحد زیادی برطرف شد. درحال حاضر، تنها مشکل برگزاری آنلاین کلاس درس، عدم مهیا بودن لوازمی مثل تلفن همراه و کامپیوتر است که در قشر ضعیف جامعه پررنگ‌تر دیده می‌شود.