13284               1399/06/24


اگر کودک دبستانی در خانه دارید که در شرایط کنونی، تغییرات سیستم آموزشی، آن‌ها را دچار مشکل و اختلال در یادگیری کرده است، حتما برای جا‌یگزین کردن معلم دبستان، از نرم افزار درسی دبستان استفاده کنید. بهره‌گیری از نرم افزار دبستان، در نحوه آموزش ریاضی اول دبستان، ریاضی دوم دبستان، ریاضی سوم دبستان و... اثرات فوق العاده‌ای دارد و مثل معلم خصوصی دبستان عمل می کند.

تاثیر وقفه آموزشی در یادگیری کودکان

اوایل اسفند ماه بود که خبر رسمی شیوع کرونا در کشور اعلام شد. اولین پیامد شیوع کرونا، تعطیلی مدارس بود. متاسفانه، سرعت شیوع کرونا در جهان تاحدی بود که تمامی مدارس در دنیا تعطیل شد و آموزش کتاب‌های درسی دبستان و دبیرستان، از طریق نرم افزار آموزشی دبستانی یا دبیرستانی آغاز شد. شاید در ظاهر ماجرا چندان مشکل خاصی وجود نداشته باشد. اما باید بدانید که وقفه در یادگیری کودکان در برخی مواقع نیز، مشکلات زیادی ایجاد کرده است. آموزش دروس به کودکان در خانه، شرایطی خاص برای بسیاری از والدین و کودکان آن‌ها ایجاد کرده است. این شرایط برای کودکان دارای اختلالات یادگیری، خیلی بیشتر از سایرین بروز می‌کند و مشکلات عمده‌ای را برای آن‌ها ایجاد می‌کند.

در ادامه مطلب، اثرات وقفه در یادگیری کودکان و نحوه آموزش دروس به کودکان در شرایط کرونا را بررسی می‌کنیم.

پس تا پایان مطلب، همراه ما باشید!

وقفه در یادگیری کودکان به چه معناست؟

معمولا، روند آموزشی درس‌ها به کودکان در شرایط عادی، سیر تحولی استانداردی را طی می‌کند. مشکل از جایی آغاز می‌شود که به‌دلیل شرایط پیش‌بینی نشده‌ای مثل حوادث طبیعی، شیوع بیماری و مشکلاتی از این قبیل، روند آموزش از حالت استاندارد خارج می‌شود. در این شرایط، معمولا آموزش از طریق معلمان انجام نمی‌شود و والدین نقش معلم را در خانه بازی می‌کنند. تغییر کلاس‌های درس به آموزش خانگی، تغییری بزرگ برای کودکان است.

بدیهی است که به‌دلیل تجربه کم والدین در آموزش کودکان، موفقیت آموزش توسط والدین، کمی بعید به‌نظر می‌رسد. از سوی دیگر، بسیاری از کودکان، آموزش والدین را چندان جدی نمی‌گیرند و تکنیک آموزشی آن‌ها را مطلوب نمی‌دانند، همین موضوع به بروز وقفه در یادگیری کودکان دامن می‌زند.

چرا کودکان دچار اختلالات یادگیری می‌شوند؟

یکی از مشکلاتی که بسیاری از والدین از آن شکایت می‌کنند، اختلال در نحوه یادگیری کودکان، خصوصا در شرایط وقفه در یادگیری آن‌ها است. معمولا، اگر به هر دلیلی، روند آموزش از طریق مدرسه و کلاس درس دچار وقفه شود، کودکان نیز، در پروسه یادگیری دچار مشکل می‌شوند.

تغییر روند آموزش از معلمان حرفه‌ای در مدارس و انتقال آن به والدین بی‌تجربه، آموزش دروس به کودکان را، دچار مشکلات بسیاری می‌کند. استفاده از اپلیکیشن میشا و کوشا، نرم افزار درسی دبستان و نرم افزار آموزش فارسی اول دبستان، فارسی دوم دبستان، فارسی سوم دبستان و ... کمک زیادی به برطرف کردن این ناهماهنگی و بازگشت آموزش به شرایط عادی و طبیعی می‌کند.

وقفه در یادگیری کودکان چه اثراتی دارد؟

بسیاری از اوقات، زمانی که وقفه در یادگیری کودکان اتفاق می‌افتد، راندمان یادگیری تاحد بسیار زیادی دچار افت می‌شود. این شرایط را معمولا در تعطیلات عید نوروز و تعطیلات طولانی مدتی که در بین سال تحصیلی اتفاق می‌افتد، دیده‌اید.

اختلالات یادگیری در بسیاری از دانش آموزان طبیعی است. نحوه آموزش دروس مدرسه به کودکان در چنین شرایطی، یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که باید برای آن، وقت کافی اختصاص داد. طبق آمار اعلام شده از سوی سایت جهانی یونیسف، با شیوع کرونا 80% وقفه در یادگیری کودکان اتفاق افتاده است که تنها راه پیشگیری از اختلالات یادگیری پس از این وقفه، استفاده از اپلیکیشن درسی دبستان است که در ادامه به توضیح آن می‌پردازیم.

چگونه از وقفه در یادگیری کودکان پیشگیری کنید؟

زمانی که اختلالات یادگیری در کودکان بروز می‌کند، نحوه آموزش دروس به کودکان، از اهمیت زیادی برخوردار می‌شود. حتی برای کودکانی که دچار اختلالات یادگیری هستند، می‌توان از نرم افزار آموزشی دبستان استفاده کرد و با کمک اپلیکیشن دبستان، مفاهیم درسی را به آن‌ها آموزش داد. زیرا تلفیقی از بازی و درس را در کنار هم تجربه خواهند کرد و در نتیجه، به درس علاقمند می‌شوند.

برای پیشگیری از وقفه در یادگیری کودکان نیز، استفاده از نرم افزار دروس دبستان، بهترین راهی است که می‌توانید از آن بهره گیرید. نحوه بیان و شیوه تدریس در اپلیکیشن میشا و کوشا، به‌گونه‌ای است که معلم خصوصی دبستان را به‌صورت مجازی به خانه شما می‌آورد. همین ویژگی، آموزش درس‌های دبستان به کودکان را آسان می‌کند و اختلالات یادگیری را حتی در شرایط بحرانی، کنترل می‌نماید.