13173               1399/06/12


مشکلات یادگیری در کودکان ، گاهی موجب سرخوردگی و بروز مشکلات شدید روحی در آن‌ها می‌شود. استفاده از اپلیکیشن‌های آموزشی دبستان و دبیرستان و نرم افزارهای آموزشی، گام بزرگی در حل این مشکل است. مشکلات یادگیری در کودکان، با استفاده از توانایی تکنولوژی، تا حد بسیار زیادی رفع می‌شود؛ پس اگر کودک شما نیز دچار چنین اختلالی است، به‌جای ناراحتی، از این نرم افزارهای آموزشی استفاده کنید تا مشکلات یادگیری در آن‌ها را برطرف کنید.

مشکلات یادگیری در کودکان

کودکان در سنی خاص، از دنیای بازی و سرگرمی‌های روزانه، پا به عرصه آموزشی می‌گذارند. آن‌ها به سرعت دچار دگرگونی‌های زیادی می‌شوند و باید برای یک پروسه طولانی مدت از علم‌آموزی، آماده شوند. همین موضوع، برخی از کودکان را دچار مقاومت در مقابل یادگیری، آموزش و پذیرش قوانین درس و مدرسه می‌کند.

در این میان، مشکلات یادگیری در کودکان نیز، بخش عمده‌ای از درگیری‌های خانواده بعد از شروع مدرسه است. اختلالات یادگیری در کودکان، سرعت پذیرش علم و آگاهی را در آن‌ها کمک می‌کند و اعتماد به نفس آن‌ها را نشانه می‌گیرد.

در چنین کودکانی، یادگیری همگام با سایر همکلاسی‌ها نیست. برای پیشگیری از اختلالات یادگیری در کودکان و همگام کردن آن‌ها با کودکان دیگر، باید از به‌روزترین تکنولوژی‌ها استفاده کرد.

اختلالات یادگیری در کودکان چگونه است؟ مشکلات یادگیری در کودکان و اثرات آن در روحیه کودک چیست؟ چگونه از اثرات مخرب مشکلات یادگیری در کودکان پیشگیری کنید؟

در ادامه، ضمن بررسی پاسخ این سوالات، راهکار مناسبی برای برطرف کردن مشکل یادگیری ارائه می‌کنیم.

یادگیری در کودکان

اختلالات یادگیری در کودکان چگونه است؟

مشکلات یادگیری در کودکان، معمولا با شروع سن مدرسه آن‌ها بروز می‌کند. کندی یادگیری و عدم درک صحیح موضوعات آموزشی، از نشانه‌های اولیه اختلالات یادگیری در فرزندانتان است.

معمولا دغدغه‌های یادگیری در کودکان، زمانی بروز می‌کند که کودک باید همگام با سایر همکلاسی‌ها، موضوعات درسی را درک کنند.

اختلال توانایی در خواندن، نوشتن و درک ریاضیات، از رایج‌ترین مشکلاتی است که کودکان دارای اختلال یادگیری با آن مواجه می‌شوند.

معمولا والدین این کودکان، تلاشی مضاعف برای همگام کردن آن‌ها با سایر کودکان می‌کنند. این روزها اپلیکیشن دروس دبستان، به کمک این کودکان آمده‌است و با استفاده از نرم افزار آموزشی دبستان، بخش زیادی از این مشکلات حل شده است.

مشکلات یادگیری در کودکان و اثرات آن در روحیه کودک چیست؟

مشکلات یادگیری در کودکان، اثرات زیادی بر روحیه آن‌ها می‌گذارد. عدم درک به‌موقع مطالب در میان سایر دانش آموزان، حس و حال نامطلوبی در دانش آموز ایجاد می‌کند. این دانش آموزان، وابستگی شدیدی به والدین دارند. همین موضوع، اعتماد به نفس آن‌ها را در یادگیری فردی تحت شعاع قرار می‌دهد.

اگر اقدام صحیحی برای برطرف کردن مشکلات یادگیری در فرزندانتان انجام نشود، این مشکلات روحی در کودک نهادینه می‌شود و در تمام مراحل زندگی با او همراه خواهد بود.

چگونه از اثرات مخرب مشکلات یادگیری در کودکان پیشگیری کنید؟

این روزها که تکنولوژی در تمام لایه‌های زندگی ما نفوذ کرده است، می‌توان از آن برای آموزش، یادگیری و بهبود سطح اطلاعاتی استفاده کرد. حتی، آموزش کتاب های درسی دبستان نیز، از طریق تکنولوژی‌ موبایل، تبلت، لپ تاپ و کامپیوتر فراهم شده‌است.

آموزش دروس دبستان با استفاده از اپلیکیشین‌ها، برای بسیاری از دانش آموزان مزایای خوبی فراهم کرده است. نرم افزار دروس دبستان با استفاده از تکنولوژی، مفاهیم آموزشی را به بهترین شکل ممکن ارائه می‌کند. همین موضوع، والدین کودکانی که دارای مشکلات یادگیری هستند را، نسبت به آموزش امیدوارتر کرده است.

استفاده از اپکیشین میشا و کوشا، توانایی استفاده از معلم خصوصی دبستان را برای این کودکان فراهم می‌کند. آموزش به‌وسیله نرم افزار دبستان، مزیت تکرار تا زمان یادگیری کودک را دارا است. آموزش مجازی به این شکل، کودک را از غول مقایسه، نجات می‌دهد.

مزایای استفاده از اپلیکیشن آموزش دبستان چیست؟

نرم افزار درسی دبستان، به کمک رفع مشکلات یادگیری در کودکان می‌آید. معمولا، با استفاده از نرم افزار درسی دبستان، کودک امکان تکرار و تمرین با درس موردنظر را، تا زمان یادگیری کامل دارد.

با استفاده از نرم افزار درسی دبستان، می‌توان دروس را با تکرار بیشتری به این کودکان ارائه داد و با کاهش استرس یادگیری در فضایی مثل کلاس درس، بازدهی کودکان را افزایش داد.

کودکانی که دارای اختلال یادگیری هستند، با استرس، اضطراب و مشکلات روحی، سطح یادگیری پایین‌تری خواهند داشت؛ پس یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت در آموزش به این کودکان، از بین بردن حس ترس، ترد شدن و اضطراب ناشی از عدم یادگیری است.

تمامی این مزایا را، می‌توان در نرم افزار درسی دبستان و اپلیکیشن میشا و کوشا شاهد بود. معلم خصوصی دبستان با این نرم افزارها به خانه شما می‌آید و یادگیری کودکان دارای اختلال را، آسان‌تر می‌کند.