13202               1399/05/25


اپلیکیشن های آموزشی، آموزگاران قرن 21

یکی از بدیهی‌ترین رفتارهای بشر در مقابل تغییرات، مقاومت است. در برابر استفاده از روش های تدریس نوین مانند آموزش آنلاین نیز، چنین مقاومتی در میان والدین و افراد مختلف وجود دارد. با اهرم قوی مثل ویروس کرونا، زندگی همه ما دچار تغییر شده‌است. با بروز همین تغییرات، پذیرش اعمال تغییر در نظام آموزشی نیز، کمی آسان‌تر شده است. اگر شما تجربه استفاده از اپلیکیشن آموزشی دبستان میشا و کوشا را دارید، حتما نظرتان را در خصوص آن، با ما درمیان بگذارید.

این روزها که علم و تکنولوژی با سرعتی عجیب رو به پیشرفت است، روش های تدریس در قرن 21 نیز دچار تغییرات گسترده‌ای شده است. اپلیکیشن های آموزشی و تحصیلی و نرم افزار آموزشی دبستان همچنین اپلیکیشن بازی محور، از جمله رایج‌ترین روش‌های آموزشی در این قرن به حساب می‌آیند. کودکان در قرن 21، آموزش را تنها با معلمان مدرسه تجربه نمی‌کنند، اپلیکیشن‌ها و نرم افزارها، اصلی‌ترین معلمان کودکان محسبوب می‌شوند. قابلیت‌های فوق‌العاده در اپلیکیشن های آموزشی و تحصیلی، اصلی‌ترین عامل موفقیت تکنولوژی در عرصه آموزش بوده است.

 در ادامه، اپلیکیشن های آموزشی و تحصیلی و تغییرات در روش های تدریس در قرن 21 را بررسی می‌کنیم.

پس تا پایان مطلب همراه ما باشید.

معلم و ویژگی های او در قرن 21 چیست؟

قرن 21، قرن اطلاعات، آگاهی، تکنولوژی و روش های نوین تدریس است. اصلی‌ترین ویژگی که معلمان این نسل را با نسل‌های گذشته متمایز می‌کند، درک عمیق از تکنولوژی و موضوعات مرتبط با آن است. به‌روز بودن معلمان این قرن، رمز و راز موفقیت آن‌ها در تدریس محسوب می‌شود و ضعف در به‌روز بودن آن‌ها، آینده‌ای غیرحرفه‌ای و ناموفق را نشان می‌دهد. با این روند، هر چه معلمان توان بهره‌گیری از آموزش دروس دبستان به‌وسیله نرم افزارها و اپلیکیشن‌ها را دارا باشند، بهتر می‌توانند خود را با موج عظیم تکنولوژی همگام کرده و موفقیت بیشتری نیز تجربه می‌کنند.

ضرورت به کار گیری تکنولوژی در قرن 21 چیست؟

همان‌طور که از ابتدا اشاره شد، قرن 21 قرن تکنولوژی است و روش های آموزشی در قرن 21، ارتباط تنگاتنگی با دنیای تکنولوژی دارد. آموزش کتاب های درسی دبستان ، معمولا با پویا نمایی، اپلیکیشن هایی مانند میشا و کوشا و نرم افزار آموزشی دبستان و نرم افزار آموزشی دبیرستان و .. انجام می‌شود. این سبک آموزش با نرم افزار، چنان قوی عمل می‌کند که سرعت یادگیری در کودکان خصوصا در مقاطع پایین‌تر را تا حد بسیار زیادی افزایش داده و تغییراتی اساسی، در آن ایجاد نموده است.

اپلیکیشن آموزشی

چرا باید از اپلیکیشن های آموزشی و تحصیلی استفاده کنید؟

با بررسی روند آموزش طی سال‌های گذشته، دریافته‌اید که با استفاده از نرم افزار آموزشی دبستان ، می‌توان آموزش دروس دبستان را در خانه انجام داد. در واقع، اپلیکیشن میشا و کوشا ، مانند یک معلم خصوصی دبستان عمل می‌کند. کودک بدون صرف انرژی از والدین، می‌تواند با بهره‌گیری از روش های تدریس در قرن 21، به بهترین روش‌های آموزشی دست پیدا کند و با ساده‌ترین روش‌ها، مشکل‌ترین مفاهیم را درک کند. اپلیکیشن های آموزشی و تحصیلی و همچنین برنامه آموزشی دبستان میشا و کوشا، با کم‌ترین هزینه و بهترین کیفیت، معلم را به خانه‌ شما می‌آورد و با استفاده از روش‌های نوینی مثل درس بازی، موضوعات درسی را به کودکان آموزش می‌دهد.

مزایای استفاده از اپلیکیشن های آموزشی و تحصیلی چیست؟

اگر بخواهید برای آموزش کودکان‌تان از معلم خصوصی استفاده کنید، باید هزینه‌های گزافی را بابت آن کنار بگذارید. اما، نرم افزار آموزشی ابتدایی و اپلیکیشن آموزشی دبستان، معلم خصوصی مجازی را برای یادگیری مفاهیم دبستان آماده کرده است. با استفاده از این اپلیکیشن‌ها، می‌توانید ریاضی اول دبستان، ریاضی دوم دبستان، ریاضی سوم دبستان و سایر مقاطع تحصیلی را، با کم‌ترین دردسر به کودکان آموزش دهید. این سبک آموزش، با تحقیقات گسترده‌ای که در روش تدریس مفاهیم درسی در سطح دنیا انجام شده‌است، تنظیم و به‌ روزرسانی گردیده است. معمولا، کودکانی که با استفاده از اپلیکیشن دروس دبستان، آموزش آنلاین ابتدایی را می بینند، مفاهیم درسی را سریع تر و راحت تر می‌آموزند، در بهره‌گیری از نظام آموزشی آنلاین نیز، پیشتازترند.

کرونا و تحول عظیم در نظام آموزشی دنیا

شاید شما هم ضرورت استفاده از اپلیکیشن های آموزشی و تحصیلی را، از زمان شیوع کرونا درک کرده باشید. کرونا ویروس، با تحمیل قرنطینه‌های خانگی به مردم دنیا، اصلی‌ترین نقش را در معرفی ضرورت استفاده از روش‌های جدید آموزش ایفا کرد. نرم افزار دروس دبستان، بهترین کارایی را در این مقطع زمانی از خود نشان داد و والدین را، از روبه‌رو شدن با چالش آموزش کودکان دبستانی، نجات داد. قوی بودن سیستم آموزشی به‌وسیله اپلیکیشن آموزشی دبستان، پیشرفت شایانی در یادگیری کودکان دبستانی ایجاد نمود و همین موضوع، والدین را برای استفاده از اپلیکیشن‌ها، ترغیب می کند.